Stretnutie veteránov Aeroklubu Poprad 2019

St, 26/06/2019 - 10:40 — admin

V sobotu 22. júna 2019 sa konalo tradičné výročné Stretnutie veteránov Aeroklubu Poprad. Zúčastnilo sa ho vyše tridsať seniorov, bývalých pilotov a pilotiek, parašutistov a taktiež súčasných členov a juniorov. V úvode stretnutia spoluorganizátor podujatia Roman Klouda a predseda Aeroklubu Ľubomír Hurajt privítali účastníkov a následne sa konal dobový nástup s vyhlásením rozkazu na letový deň. Tak ako za starých čias ho viedol bývalý náčelník Ivan Meluš. Po rozdelení úloh stretnutie pokračovalo v spomínaní na bývalých významných členov - pilotov Aeroklubu Poprad. Niekoľko zaujímavých príbehov a informácií z histórie Aeroklubu si pripravil bývalý predseda Jozef Šterbák. Záujemcovia sa v popoludňajších hodinách dostali aj do vzduchu - na im dobre známom vetroni Pionýr. Väčšina prítomných veteránov začala svoj letecký výcvik práve na tomto type vetroňa.
Stretnutie sa nieslo v priateľskom duchu, ako každý rok. Tešíme sa, že sa opäť po roku stretlo v aeroklube hneď niekoľko generácií, od najstarších pamätníkov až po najmladších a veríme, že tradícia týchto stretnutí bude pokračovať opäť o rok.

NOVÁ FREKVENCIA CTAF

122,065 MHz

(mimo OPR LZTT TWR)
(ref. AIRAC AIP AMDT NR 207, eff. 15AUG19)