Lietanie v Tatrách

Lety vetroňom

Ak máte záujem o zoznamovací let vetroňom, môžete si ho zakúpiť, vrátane darčekového poukazu, na stránkach zážitkovej agentúry Adrop

Ak Vám ponúkané formáty letov nevyhovujú, alebo máte špeciálne požiadavky, môžete sa obrátiť priamo na nás.

Letné sústredenia

Aeroklub Poprad už niekoľko rokov poskytuje svoje kapacity záujemcom o lietanie v Tatrách. Svoje sústredenia u nás každoročne organizujú plachtári najmä z Poľska a Českej republiky.

Vlnové lietanie

V jesenných a zimných mesiacoch je za priaznivých meteorologických podmienok, pri prevažne severnom prúdení, možné nadviazať na tzv. dlhú vlnu. V tatranskej vlne je možné využívať výrazné stúpania, vďaka riadenému vzdušnému priestoru v TMA Poprad je možné dosiahnuť až 13 500 ft (FL 135 / cca 4 100 m) nadmorskej výšky bez palubného odpovedača a bez podaného letového plánu.

Pre stúpanie do vyšších letových hladín musí byť vetroň vybavený funkčným palubným odpovedačom (mód S), podaným letovým plánom a dýchacím prístrojom pre posádku.

O tom, že lietanie vo vlne je naozaj nezabudnuteľný zážitok sa môžete presvedčiť v našej fotogalérií, alebo na našom Youtube kanále.

Ponúkame:

• ubytovanie priamo na letisku v kompletne vybavenej ubytovni s kapacitou 14 osôb
  • hangárovanie vašich lietadiel v hangári Aeroklubu
  • plné pozemné zabezpečenie vašej letovej prevádzky
  • zabezpečenie aerovlekovej prevádzky, vlečné lietadlo WT-9 Dynamic
  • briefing a inštruktážne lety v priestore Vysokých Tatier s našimi inštruktormi
  • možnosť zapožičania vetroňa (po splnení predpísaných požiadaviek)

Aeroklub Poprad sa nachádza na medzinárodnom letisku Poprad - Tatry, preto je potrebné pre všetkých návštevníkov zabezpečiť vstup do areálu letiska. Pre bezproblémové zabezpečenie vstupu a pobytu v priestoroch Aeroklubu Poprad žiadame zaslať nasledovné údaje všetkých osôb:

• meno a priezvisko
  • adresa trvalého bydliska
  • číslo ID dokladu + scan dokladu (pre návštevníkov zo zahraničia)
  • typ a ŠPZ vozidla, prívesu

Zoznam osôb s uvedenými údajmi zašlite na e-mailovú adresu aeroklub(a)aeroklubpoprad.sk, najneskôr 5 pracovných dní pred plánovaným príjazdom.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom e-mailu na vyššie uvedenú adresu.

T e š í m e   s a   n a   V á s ...

Oblačno
  • Oblačno