Lietanie v Tatrách

Lety vetroňom

Ak rozmýšľate o začatí bezmotorového výcviku, máte záujem o zoznamovací let vetroňom s našim inštruktorom, alebo ste pilot a máte záujem o lietanie vetroňom vo Vysokých Tatrách neváhajte nás kontaktovať.

Letné sústredenia

Aeroklub Poprad už niekoľko rokov poskytuje svoje kapacity záujemcom o lietanie v Tatrách. Svoje sústredenia u nás každoročne organizujú plachtári najmä z Poľska a Českej republiky.

Každoročne organizujeme vlastné Tatranské plachtárske sústredenie v mesiaci august, ktoré je určené pre všetkých plachtárov so záujmom o lietanie vo vysokohorskom prostredí.

Vlnové lietanie

V jesenných a zimných mesiacoch je za priaznivých meteorologických podmienok, pri prevažne severnom prúdení, možné nadviazať na tzv. dlhú vlnu. V tatranskej vlne je možné využívať výrazné stúpania, vďaka riadenému vzdušnému priestoru v TMA Poprad je možné dosiahnuť až 13 500 ft (FL 135 / cca 4 100 m) nadmorskej výšky bez palubného odpovedača a bez podaného letového plánu.

Pre stúpanie do vyšších letových hladín musí byť vetroň vybavený funkčným palubným odpovedačom (mód S), podaným letovým plánom a dýchacím prístrojom pre posádku.

O tom, že lietanie vo vlne je naozaj nezabudnuteľný zážitok sa môžete presvedčiť v našej fotogalérií, alebo na našom Youtube kanále.

Ponúkame:

• ubytovanie priamo na letisku v kompletne vybavenej ubytovni s kapacitou 14 osôb
  • hangárovanie vašich lietadiel v hangári Aeroklubu
  • plné pozemné zabezpečenie vašej letovej prevádzky
  • zabezpečenie aerovlekovej prevádzky, vlečné lietadlo WT-9 Dynamic
  • briefing a inštruktážne lety v priestore Vysokých Tatier s našimi inštruktormi
  • možnosť zapožičania vetroňa (po splnení predpísaných požiadaviek)

Aeroklub Poprad sa nachádza na medzinárodnom letisku Poprad - Tatry, preto je potrebné pre všetkých návštevníkov zabezpečiť vstup do areálu letiska. Pre bezproblémové zabezpečenie vstupu a pobytu v priestoroch Aeroklubu Poprad žiadame zaslať nasledovné údaje všetkých osôb:

• meno a priezvisko
  • číslo ID dokladu + scan dokladu (pre návštevníkov zo zahraničia)
  • typ a ŠPZ vozidla, prívesu

Zoznam osôb s uvedenými údajmi zašlite na e-mailovú adresu aeroclub.poprad(a)gmail.com, najneskôr 5 pracovných dní pred plánovaným príjazdom.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom e-mailu na vyššie uvedenú adresu.

T e š í m e   s a   n a   V á s ...

NOVÁ FREKVENCIA CTAF

122,065 MHz

(mimo OPR LZTT TWR)