Silvestrovské lietanie

Št, 14/01/2016 - 16:44 — admin

Nadišiel čas, keď sa starý rok stretáva s novým, čas osláv, bilancovania a očakávaní. Pre všetkých, ktorí určitú časť uplynulého roka strávili na letisku a vo vzduchu nemohol byť symbolickejší posledný deň roka - Silvester. Strávili sme ho, ako inak, letovou prevádzkou. Počasie nám podobne ako pred rokom mimoriadne prialo, teplomer ráno ukázal slabých -15°C, čo pre otužilých tatranských letcov nie je žiaden problém. Do chladného tatranského vzduchu sa niekoľkokrát vzniesla stará známa dvojica - Dynamic s Blaníkom a popoludní sa pridali aj majitelia súkromných lietadiel. Rok 2015 sme teda vyprevadili lietaním a ako bolo trefne poznamenané, vzhľadom na predlžujúce sa dni sme zároveň otvorili aj novú plachtársku sezónu :-)

Fotogaléria

Rok 2015 vo všeobecnosti nebol pre letectvo príliš priaznivý. Opustilo nás niekoľko kamarátov, ktorí s nami trávili čas na zemi aj vo vzduchu a zdieľali našu spoločnú vášeň - lietanie. Na druhej strane náš kolektív obohatilo niekoľko nováčikov - absolventov plachtárskeho výcviku. Ďalší adepti zasa absolvovali svoje prvé lety vetroňom a vo výcviku budú pokračovať v roku 2016. Taktiež v Novom roku otvoríme ďalší kurz pre záujemcov o bezmotorové lietanie. 

Všetkým pilotom a priaznivcom lietania prajeme, aby bol rok 2016 pre nás všetkých niekoľkonásobne lepší a úspešnejší ako ten predošlý. Mnoho šťastných vzletov, letov a pristátí - a samozrejme, aby sme sa o rok opäť na silvestrovskej letovej akcii stretli v takom, ak nie väčšom, počte aktívnych členov a pilotov.

V neposlednom rade naša vďaka a novoročné prianie patrí aj našej domovskej základni - Letisku  Poprad - Tatry a samozrejme riadiacim letovej prevádzky popradskej letiskovej riadiacej veže. Veríme v pokračujúcu a možno ešte kvalitnejšiu vzájomnú spoluprácu v Novom roku.

P F   2 0 1 6 

Nezabudnite si pozrieť fotogalériu zo silvestrovského lietania.

Aktuálne počasie

Poprad - Tatry

Malá oblačnosť
  • Malá oblačnosť
  • Teplota: -2 °C, pocitová teplota: -8.6 °C
  • Vietor: západný, 7.2 m/s
  • Tlak: 1007 hPa
  • Rel. vlhkosť: 69 %
  • Dohľadnosť: 10 km
  • Východ slnka: 06:19 GMT
  • Západ slnka: 15:24 GMT
Hlásenie z dňa:
Ut, 26/01/2021 - 12:00

Lietanie v Tatrách