Memoriál Paľa Hvorku 2015

Ne, 06/12/2015 - 11:27 — admin

Ani tento rok sme nezabudli na pamiatku nášho kamaráta a vzorného člena Paľa Hvorku a opäť sme sa na letisku zišli už na treťom ročníku jeho Memoriálu. Podruhýkrát bolo podujatie spojené s tatranskou turistikou a varením bryndzových halušiek. Okrem toho nás čakala ešte jedna príjemná povinnosť a to ocenenie jedného z našich čestných členov.

Na počesť Paľa Hvorku ako milovníka Tatier, horolezca a horského záchranára sme absolvovali vysokohorskú túru - z Hrebienka jedna časť osadenstva vystúpila na Zbojnícku chatu (1 960 m. n. m.) a druhá časť sa vydala cez Zámkovského chatu (1 475 m. n. m.) až na Skalnaté pleso ( 1 754 m. n. m.) a späť na Hrebienok. Hlavnou témou popoludnia bolo už spomínané varenie halušiek, ako spomienka na Paľa ako výborného kuchára, veď na jeho haluškách sme si vždy radi na letisku pochutnali. Oproti minulému ročníku bola účasť, žiaľ, slabšia - súťažili iba dve družstvá, no účasť ochutnávačov bola hojná a na výborných haluškách si pochutnali všetci.

Súčasťou večera bola aj jedna príjemná povinnosť a to odovzdanie ďakovnej medaily SNA nášmu čestnému členovi Štefanovi Staškovi. Viac o tomto ocenení sa dočítate v článku Ďakovná medaila SNA pre nášho člena.

Hlavnou a najdôležitejšou ideou podujatia bolo utuženie kolektívu a udržiavanie aeroklubového života. Paľo Hvorka strávil v posledných rokoch svojho života v našom aeroklube väčšinu času, udržiaval "oheň" a aeroklubový život, čo sa nám opäť touto akciou podarilo.

>> Fotogaléria z Memoriálu Paľa Hvorku 2015 <<

Jasno