Aeroklub Poprad smúti

St, 22/07/2015 - 16:05 — admin

Lúčenie je vždy bolestné, obzvlášť však bolí rozlúčenie navždy.

V našom Aeroklube zavládol dňa 17. júla 2015 hlboký smútok. Počas záchrannej akcie v Slovenskom raji došlo k tragickej nehode vrtuľníka Agusta A109 spoločnosti Air Transport Europe, pri ktorej zahynul náš dlhoročný člen a kamarát, pilot Ľubomír Majerčák.

Ľubomír Majerčák bol neoddeliteľnou súčasťou nášho Aeroklubu takmer tridsať rokov. Začínal ako pilot vetroňov, neskôr motorových lietadiel a na svoj Aeroklub nezanevrel ani počas kariéry profesionálneho pilota vrtuľníkov. Nechýbal na žiadnom klubovom podujatí, svoje vedomosti a skúsenosti odovzdával aj novým začínajúcim pilotom. Svojou prítomnosťou vždy rozsieval úsmev a zábavu, o to viac strata výnimočného človeka a skvelého kamaráta bolí.

Bolo nám všetkým cťou Ťa spoznať, tráviť s Tebou čas na zemi aj vo vzduchu a zdieľať našu spoločnú vášeň - lietanie. Spomienky na Teba ostanú navždy v našich mysliach a srdciach.

Česť Tvojej pamiatke.

Jasno