2% z dane pre Aeroklub Poprad

Pi, 26/01/2018 - 15:44 — admin

Aj tento rok sa Aeroklub Poprad o.z. uchádza o 2% z Vašich daní. Ak ste sa rozhodli venovať ich práve nám, ale neviete ako, stačí ak dodržíte nasledovný postup. Aby sme Vám pomohli v rozhodovaní, vedzte, že hlavnými činnosťami Aeroklubu Poprad o.z. sú: letecký výcvik, propagácia a rozvoj leteckého športu u mládeže, účasť na celoslovenských a medzinárodných súťažiach v bezmotorovom lietaní a ďalšie činnosti v oblasti športového lietania. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že v tomto roku nastalo niekoľko zmien v postupoch na poukázanie 2% z dane.

Postup pre zamestnancov a fyzické osoby:

1. do 15.2.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. z tohto potvrdenia zistíte dátum zaplatenia dane a vypočítate 2% z Vašej zaplatenej dane (suma musí byť minimálne 3 €)
  4. ak si podávate daňové priznanie sami, do príšlušných kolóniek vyplňte údaje Aeroklubu Poprad o.z. (uvedené nižšie) a riadne vyplnené tlačivo doručte na Daňový úrad do 31.3.2018
  5. tieto údaje potom vpíšte do Vyhlásenia, ktoré si stiahnite z tejto stránky (tlačivo je vo formáte PDF, má vyplnené údaje Aeroklubu Poprad a je možné ho editovať v počítači)
  6. obe tlačivá doručte do 2.5.2018 na Daňový úrad podľa Vášho bydliska

V novom tlačive vyhlásenia je možné vyznačiť súhlas so zaslaním údajov (mena, priezviska a adresy trvalého pobytu) prijímateľovi 2%.

Údaje pre vyplnenie daňového priznania:

Aeroklub Poprad o.z.
Na letisko 100, 058 01 Poprad