Gulash Rallye - Memoriál Ľ. Majerčáka 2018

Št, 20/09/2018 - 13:46 — admin

Aeroklub Poprad pozýva všetkých pilotov, aeroklubákov a priaznivcov lietania na tradičné podujatie spojené so zatváraním tatranského neba, Gulash Rallye 2018 s podtitulom Memoriál Ľubomíra Majerčáka. Uskutoční sa 20. októbra 2018 na Letisku Poprad - Tatry, v priestoroch Aeroklubu Poprad. Pre všetkých, ktorí sa rozhodnú priletieť vlastným lietadlom máme opäť pripravené prekvapenie v podobe bezplatného pristátia na trávnatej dráhe letiska.

Sústredenie z medzinárodnou účasťou

Št, 23/08/2018 - 10:06 — admin

Máme za sebou úspešné dvojtýždňové plachtárske sústredenie, ktoré sa konalo od 6. do 18. augusta. Tento rok sa ho okrem domácich zúčastnila aj početná skupina plachtárov z Aeroklubu Kolín v Českej republike a zalietať v Tatrách si prišlo aj niekoľko pilotov z Aeroklubu Prešov. Počasie nám prialo a z trinástich plánovaných dní bolo dvanásť letových. Náš aeroklub poskytol účastníkom kompletné zabezpečenie, ubytovacie priestory, priestranný hangár a k dispozícií na zapožičanie boli aj naše vetrone.

Stretnutie generácií aeroklubu

Ne, 24/06/2018 - 12:42 — admin

V sobotu 23. júna 2018 sa konalo tradičné výročné Stretnutie veteránov Aeroklubu Poprad. Zúčastnilo sa ho vyše tridsať seniorov, bývalých pilotov a pilotiek, parašutistov a taktiež súčasných členov a juniorov. V úvode stretnutia súčasní členovia privítali svojich predchodcov a minútou ticha si uctili bývalých členov, ktorí nás len nedávno navždy opustili. Následne sa konal tradičný nástup a vyhlásenie rozkazu na letový deň, ako za starých čias, pod vedením bývalého náčelníka Ivana Meluša. Po rozdelení úloh sa pod vejúcou vlajkou zväzarmu rozprúdila voľná zábava pri guláši. Stretnutie sa nieslo v priateľskom duchu, ako každý rok. Počasie nám tento rok neumožnilo intenzívnu letovú prevádzku, ale na úspešný priebeh podujatia vplyv nemalo. Tešíme sa, že sa opäť po roku stretlo v aeroklube hneď niekoľko generácií, od najstarších pamätníkov až po najmladších a veríme, že tradícia týchto stretnutí bude pokračovať opäť o rok.

Fotogaléria zo Stretnutia veteránov AK Poprad 2018

Jasno